Bonus Bitcoin | Bedava Bitcoin Kazan | BTC Faucet Claim

Bitcoin nedir?

Bitcoin tamamen dijital bir para birimi, ödeme sistemi ve merkezi olmayan bir mutabakat ağıdır. Sistem üzerinde kullanıcılar birbirlerine aracı olmadan doğrudan transferler yapabilir. Transferler merkezi olmayan dağınık bir kayıt ve mutabakat sistemine kaydedilir. Bu kayıt ve mutabakat sistemine Blockchain adı verilir. Bitcoin ağı üzerinde transfer edilen değer birimi Bitcoin (BTC) olarak adlandırılır.

Bitcoin nasıl çalışır?

Bitcoin, yapılan ödemelerin doğrulanması için açık anahtarlı şifreleme (asimetrik şifreleme), noktadan-noktaya ağ bağlantısı ve iş-kanıtı (proof-of-work) gibi teknolojiler kullanır. Bitcoin, ödemeyi yapan adresten alıcı adrese, imzalanarak gönderilir. Her kullanıcı çok sayıda adrese sahip olabilir. Her işlem ağa yayılır ve blok zincirinde yerini alır. Böylece eklenen Bitcoinler birden fazla kere harcanamaz. Her bir işlem, blok zincirini uzatmaya devam eden işlemci gücü tarafından o anda kilitlenmiş olur. Bitcoin bu teknolojileri kullanarak, herkesin kullanabileceği hızlı ve son derece güvenilir bir ödeme ağı sağlamaktadır.

Bitcoin cüzdanı nedir?

Bitcoin cüzdanı, Bitcoin adreslerinizi ve adreslerin Özel Anahtar’ını (private key) barındıran yazılımlar ya da cihazlardır. Bitcoin cüzdanları masaüstü/mobil uygulamalar, çevrimiçi cüzdanlar (internet siteleri), donanım cüzdanları ve kağıt cüzdanlar olarak sınıflandırılabilir. Bir adreste bulunan Bitcoin'in transfer edilebilmesi için o adresin Özel Anahtar’ına sahip olmanız gerekir.

PiyasaNet

Türk Lirası olarak banka hesabınıza para çekebileceğiniz Coin Borsası PiyasaNete Buraya Tıklayarak Ücretsiz Üye Olabilirsiniz.

KAYINET BİLİŞİM VE TEKNOLOJİ A.Ş. firmasına ait olan site türkiyede faaliyet göstermekte. Sitede işlem yapabileceğiniz coinler şunlar:

Bitcoin, Dash, FuturoCoin, Ethereum, LEOcoin

Binance

Buraya Tıklayarak Binance Sitesine Üye Olabilirsiniz.

Hemen hemen herkesin bildiği binance sitesi kendi kripto parasına sahip bir borsa. Şüphesiz 2019da da en güvenilir kripto para borsası olma özelliğini koruyacak. Sitede hemen hemen tüm kripto paralar mevcut.

YoBit

YoBit Üyeliği İçin Bu Bağlantıya Tıklayın.

En çok bilinen ve en kapsamlı site olan yobit uzun yıllardır güvenle hizmet vermeye devam etmekte. Tüm kripto paraları barındıran site ayrıca size her gün ücretsiz coin de hediye ediyor. Üstelik her saat yeniden ücretsiz coin alabiliyorsunuz. Menüde yer alan Free Coins bağlantısını kullanarak ücretsiz coin alabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için Kripto Para Cüzdanı Oluşturma makalemize bakabilirsiniz.


Copyright © 2019 ENIYIHANGILERI | BONUS BITCOIN is an EniyiHangileri.com service. | I love Google!
|